ACEA išleido naują reikalavimų redakciją komercinių automobilių variklių alyvoms

Europos Automobilių Gamintojų Asociacija (angl. ACEA) išleido naują 2022 metų testavimo reikalavimų redakciją skirtą komercinių transporto priemonių variklių alyvoms.
Ši 2022 redakcija pakeičia 2016 metų redakcijos versiją.

Naujos variklių alyvų kategorijos
Naujos E8 ir E11 kategorijos įvedamos 2022 redakcijoje pakeis naikinamas ACEA E6 ir E9 kategorijas. Papildomai, ACEA E4 ir E7 kategorijų alyvoms bus taikomas naujas stūmoklių švaros testas vietoje CEC L-101-09 testo. ACEA E8 kategorijos alyvos yra rekomenduojamos Euro I, Euro II, Euro III, Euro IV, Euro V ir Euro VI emisijos varikliams, prailgintiems veikimo intervalams priklausomai nuo gamintojų rekomendacijų. Jos yra tinkamos EGR varikliams su ar be DPF filtrais ir su SCR NOx redukcijos sistemomis. E8 kokybės alyvos yra griežtai rekomenduojamos naudoti su žemo sieringumo kuru.

ACEA E11 kategorijos alyvos yra rekomenduojamos Euro I, Euro II, Euro III, Euro IV, Euro V ir Euro VI emisijos varikliams, prailgintiems veikimo intervalams priklausomai nuo gamintojų rekomendacijų. Jos yra tinkamos daugumai EGR variklių su ar be DPF filtrais ir daugumai variklių su SCR NOx redukcijos sistemomis. E11 kokybės alyvos yra griežtai rekomenduojamos naudoti su žemo sieringumo kuru.

Tačiau, skirtingų variklių gamintojų rekomendacijos gali skirtis, todėl, kilus abejonėms, visada konsultuokitės su variklių gamintojų įgaliotais atstovais.

Veiksmingumo patvirtinimai
Nauji patvirtinimai pagal naujus reikalavimus gali būti taikomi nuo 2022 gegužės 1 dienos.
Nuo 2023 gegužės 1 dienos nauji 2022 ACEA reikalavimai bus taikomi visiems naujiems patvirtinimams.


etepalai.lt
Teisinga alyva, teisingoje vietoje, teisingu laiku!